Chcesz przygotować szybkie, ale pyszne danie, które sprawdzi się praktycznie wszędzie? Na śniadanie, obiad, kolacje, ale i na wizytę gości? Nie ma problemu postaw na naleśniki. Jest to danie, które praktycznie każdy z nas uwielbia i jest mocno zakorzenione w Polsce i w Polskich domach. Często to danie podaje się na słodko, jednak i można je przygotować na słono z mięsem i innymi dodatkami. Jednak my dzisiaj podamy Ci przepis na naleśniki zwykłe z czekoladą. Jesteś gotowy? To zapraszamy!

Składniki na naleśniki

Szukasz smacznych przepisów na pyszne posiłki? Zdrowo się odżywiasz nie znając nawet takich sposobów żywienia jak dieta paleo lub dieta ketogeniczna? W takim razie skosztuj przepisu na pyszne naleśniki.

Składniki, jakie nam są potrzebne to:

  • x2 jajka.
  • 300 gram. mąki.
  • 300 ml mleka.

Przepis na około 10/15 naleśników.

Sposób przygotowania naleśników

Zacznijmy od tego, że ciasto musi być wodne, ale nie za bardzo dlatego też dolewaj mleka ostrożnie, ale i jednocześnie mieszaj. Aby, zacząć przygotowywać naleśniki musisz ustawić jedną, bądź dwie patelnie do nagrzania się. Wówczas w tym samym czasie przejdź do wyrobienia ciasta na naleśniki. Weź, miskę do niej wsyp mąkę wbij, dwa jajka i zaczynając, mieszać dodawaj, ostrożnie mleka. Ciasto nie może być zbyt gęste, ale i lesiste, dlatego dobór mleka musi być w odpowiedniej ilości. Wówczas wymieszaj wszystko do powstania masy gładkiej. Na rozgrzaną patelnię poprzez chusteczkę, papier dodaj, olej zamocz, ją a później rozsmaruj ją na patelni, wtedy dodaj, ciasto z chochli na patelnie smaż, około do 1 minuty a później przewróć placek na drugą stronę i smaż od 30 sekund do 1 minuty. Podawaj naleśniki z czekoladą, bądź innymi dodatkami, które uznasz za dobry pomysł. Przepis ten jest prosty, ale i dobrze skomponowany przez to, że jest on szybki prosty skuteczny, a co najważniejsze dobry. Jest to przepis na naleśniki w porcji od 10 do 15.