Pellini Top to kawa mielona, która już od jakiegoś czasu gości na polskim rynku. Zresztą, nie tylko w Polsce, ale w innych krajach. Bez porządnej kawy ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie dzień. Na co uważać, decydując się na wybór porządnej kawy? Oto kilka wskazówek, które warto wziąć sobie do serca, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że ma do czynienia z wyjątkowo wybornym napojem.

Kawa o dobrym smaku

Pellini Top to taka marka, która znajduje się wysoko w rankingach, jeżeli mowa jest o polecanych kawach. Decydując się jednak na wybór kawy, należy na pewno z uwagą podejść do etykiety. To właśnie tam można znaleźć najcenniejsze informacje, odnoszące się do smaku i kraju pochodzenia. Właściwie to tych wiadomości jest zdecydowanie więcej, więc naprawdę warto wczytać się w to, co tam można znaleźć. Na pewno należy zwrócić uwagę na stopień wypalenia ziaren (nawet, jeżeli ma się do czynienia z kawą mieloną, jak Pellini Top). Jeżeli komuś zależy na tym, aby w jego kawie nie czuć było popiołu i dymu, to musi zwrócić uwagę na kawę o niskim stopniu wypalenia. Trzeba przyznać, że taki aromat preferowany jest przez zdecydowaną większość osób.

Kraj pochodzenia kawy

To chyba jedna z istotniejszych kwestii, która również ma wpływ na smak. Jeżeli ktoś docenia aromaty karmelowe, czekoladowe i orzechowe to powinien postawić na kawę, która pochodzi z rejonów Ameryki Środkowej i Południowej. Afryka jest regionem, który jest w stanie zaoferować kawę z nutami owocowymi. Warto więc sięgnąć po opakowanie, aby przekonać się z jakimi nutami smakowymi będzie się miało do czynienia, jeżeli ktoś postawi na Pellini Top. Tak, aby każdy był pewny tego, że otrzymuje napar, który będzie dać mu odpowiedni stopień pobudzenia na cały dzień.

Rozpuszczalna czy mielona?

Jedna z ważniejszych kwestii, to rozsądzenie, czy kawa mielona będzie lepsza, czy też rozpuszczalna. Pellini Top to dobra kawa mielona, która powiązana jest również ze 100% Arabiką. Nawet jej zapach jest w stanie podbić serca największych kawoszy. No ale nie każdy docenia to, że w jego szklance pływają fusy? Takie osoby na pewno nie pogardzą dobrą kawą rozpuszczalną.

W domu warto trzymać obydwa rodzaje kawy. Chociażby z tego względu, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co wybiorą goście. Niektórzy wolą rozpuszczalną kawę z dodatkiem mleka/śmietanki. Są też takie osoby, które zawsze będą wierne kawie mielonej ze względu na dobre walory smakowe. Tak, aby być pewnym tego, że każda osoba zawsze będzie miała co pić, ciesząc się przyjemnym smakiem kawy.